Reklama samochody.pl

Niebezpieczny piroman zatrzymany. Spalił sześć wiat śmietnikowych. Straty to 100 tys. zł

Piroman spalił sześć wiat śmietnikowych w swarzędzu

Policjanci z komisariatu w Swarzędzu zatrzymali mężczyznę, który odpowie za podpalenie sześciu wiat śmietnikowych. Straty o 100 tys. zł. 21-latek został tymczasowo aresztowany.

W ostatnich dniach na terenie Swarzędza, w różnych częściach miasta, dochodziło do pożarów wiat śmietnikowych. Policjanci odnotowali sześć takich zdarzeń. Stary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na kwotę sięgającą 100 tys. zł.  Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że to były podpalenia.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z komisariatu w Swarzędzu, którzy szczegółowo przeanalizowali każde zdarzenie i wytypowali sprawcę podpaleń. Szybko dotarli do piromana. Mężczyzna został zatrzymany, 20 sierpnia. To 21-letni mieszaniec Swarzędza w przeszłości notowany przez policję za różnego rodzaju przestępstwa, w tym także za podpalenie. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych. Na wniosek policji i prokuratury został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Groz mu kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułZostawił list pożegnalny i wyszedł z domu. Tragiczny finał poszukiwań 42-letniego mężczyzny
Następny artykułZderzenie busa z osobówką. Rannych siedem osób. Jak doszło do wypadku? (ZDJĘCIA)