Nie zahamował ciężarówką na autostradzie . Samochody zmiażdżone. Nie żyje jedna osoba

Cztery pojazdy brały udział w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na autostradzie A4, na jezdni w kierunku granicy z Niemcami. Sprawca uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Niestety 41-atek poniósł śmierć na miejscu. 

Do śmiertelnego wypadku doszło na trzecim kilometrze autostrady A4. Na miejscu pod nadzorem prokuratora długie godziny pracowali policjanci ruchu drogowego i pionu dochodzeniowo-śledczego, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonej na tę chwilę przyczyny uderzył w tył naczepy poprzedzającego go zestawu ciężarowego, który stał w korku.

Ten z kolei siłą uderzenia przemieścił się i uderzył w pojazd osobowy marki Volkswagen, który następnie uderzył w kolejny pojazd ciężarowy. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem Man poniósł śmierć na miejscu.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także zachowanie na drodze rozsądku oraz czujności. Od początku 2024 roku na autostradzie A4 w powiecie zgorzeleckim doszło do 61 kolizji drogowych i wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Główną przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.

Poprzedni artykułOrłosęp wylądował na parapecie jednego z mieszkań bloków w Poznaniu
Następny artykułWypadek. Groźne zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba zakleszczona