Nastoletni Rumun podrobił identyfikator i puszkę WOŚP. Na szczęście oszustwo zauważyli ludzie

Nastoletni Rumun oszukiwał na WOŚP.

Podczas niedzielnej zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali 15-letniego obywatela Rumunii, który na ul. Długi Targ kwestował, posługując się podrobionym identyfikatorem oraz puszką z logotypami WOŚP.

W niedzielę, 28 stycznia, po godzinie 14:00 policjanci zostali poinformowani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej o tym, że na ul. Długi Targ zatrzymali nastolatka, który zbierał pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Miał podrobiony identyfikator oraz puszką z logotypami WOŚP.

Strażnicy Miejscy w Gdańsku podjęli interwencję, po tym, jak prawdziwa wolontariuszka zgłosiła im, że zbiórkę pieniędzy prowadzi osoba i ma ze sobą puszkę, która nie przypominała oryginalnej.

Funkcjonariusze ustalili, że 15-letni Rumun podszywając się pod wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kwestując przy użyciu podrobionego identyfikatora oraz kartonowej puszki zebrał 173 złote i 1 euro.

Podrobiony identyfikator oraz puszka z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez mundurowych. Policjanci o całej sytuacji poinformowali opiekuna prawnego nieletniego oraz sąd rodzinny, a następnie nieuczciwego 15-latka przewieźli go do Policyjnej Izby Dziecka.

W poniedziałek zostanie przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Nie żyją dwie osoby, dwie są ranne
Następny artykułRadiowóz rozbił się o słup. Policjanci jechali na interwencję