Reklama samochody.pl

Naćpany 33-latek spowodował kolizję. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna będąc pod wpływem amfetaminy spowodował kolizję drogową. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pomimo zakazu sądowego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 26 marca br., około godziny 15:40 policjanci z czarnkowskiej ,,drogówki” zostali wezwani do zdarzenia drogowego na trasie Huta – Czarnków. Z ustaleń mundurowych wynikało, że jadący Skodą 33-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzający go pojazd marki Kia.

Podczas legitymowania mężczyzna był zdenerwowany i miał bełkotliwą mowę. Jego irracjonalny stan dał policjantom podejrzenie do zbadania go na zawartość w organizmie substancji psychotropowych oraz alkoholu. Okazało się, że był trzeźwy, lecz badanie narkotesterem wskazało, że jest pod działaniem amfetaminy. Dodatkowo pobrano od niego krew.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili w systemach policyjnych dane 33-latka, wyszło na jaw, że ma również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W teorii nie mógł wsiadać za kierownicę od lutego 2020 roku do lutego 2023 roku.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Odpowie za złamanie zakazu sądowego, a jeżeli wyniki badań krwi potwierdzą, że prowadził pod wpływem amfetaminy – odpowie i za to przestępstwo.