Reklama Toyota

Na wieczną służbę odszedł śp. Maciej Dąbka

Z wielkim bólem informujemy o śmierci naszego st. asp. Macieja Dąbka Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji śremskiej Policji.

Jego odejście jest dla nas ciosem. Był życzliwym i uczynnym kolegą, a także bardzo dobrym policjantem z dużym doświadczeniem zawodowym. Najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłego składa Komendant Powiatowy Policji w Śremie wraz z kierownictwem, policjantami oraz pracownikami. Cześć Jego Pamięci!

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 listopada 2022 roku odszedł nasz Kolega st. asp. Maciej Dąbek Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Miał 46 lat. Do Policji wstąpił w 1999 roku i przez wiele lat związany był z Policją Sądową i Wydziałem Konwojowym. Najpierw, służył w Poznaniu, a w 2008 roku jako doświadczony policjant „konwojówki” rozpoczął służbę w Śremie, w ogniwie zamiejscowym Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, zastępował też kierownika. W 2016 roku przeniósł się do śremskiej patrolówki. Tu z charakterystycznym dla siebie zaangażowaniem interweniował na pierwszej linii i dbał o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu śremskiego. Uczył też nowych policjantów, wstępujących do służby. W 2021 roku, aby wykorzystać jego wiedzę, doświadczenie i docenić poświęcenie, został powołany na stanowisko Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.
Prywatnie nasz Kolega bardzo lubił piłkę nożną. Najpierw współpracował z Wartą Śrem, a później z Zawiszą Dolsk i był zagorzałym kibicem.
Śremska Policja straciła bardzo dobrego policjanta z dużym doświadczeniem zawodowym, serdecznego i życzliwego kolegę, na którego zawsze można było liczyć.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie wraz z kierownictwem, policjantami oraz pracownikami składa bliskim zmarłego najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Poprzedni artykułPoważny wypadek na dk32 w Rostarzewie. Droga całkowicie zablokowana
Następny artykułZatrucie nieznaną substancją w Nowym Tomyślu. Z budynku ewakuowano 25 osób. W tym małe dziecko (ZDJĘCIA)