Reklama Toyota

Na terenie rodzinnej miejscowości przechowywał 700 litrów spirytusu. Mężczyźnie grożą 3 lata pozbawienia wolności [ZDJĘCIA]

KPP w Pile
Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą weszli na teren „dziupli”, w której przechowywano duże ilości spirytusu i tytoniu. W związku ze sprawą zatrzymano 49-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego. Jego działalność naraziła budżet państwa na stratę w wysokości ponad 90 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W połowie października pilscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu wałeckiego na terenie rodzinnej posesji przechowywał znaczne ilości wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W przeszłości był on karany za podobne przestępstwa.

Podczas przeszukania pomieszczeń godspodarczych funkcjonariusze znaleźli blisko 700 litrów spirytusu, ponad 125 litrów wódki oraz 50 kg wyrobów tytoniowych. Żaden z towarów nie posiadał polskich znaków akcyzy. Działalność mężczyzny mogła narazić Skarb Państwa na starty w wysokości ponad 90 tys. złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z przechowywaniem wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz dotyczące rozlewania spirytusu. Przyznał się do nich w całości.

Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

Poprzedni artykułPilne! Samochód wypadł z drogi. W akcji LPR
Następny artykułKierowca ciężarówki z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i wjechał do rowu [ZDJĘCIA]