Reklama e-mundur.pl

Na kwarantannie zaatakował żonę i dzieci nożem. Obezwładnili go policjanci

Policjanci z Tarnowa Podgórnego, podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie, zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który odpowie za groźby, zmuszanie policjantów do zaniechania czynności służbowych oraz znęcanie się nad swoją żoną.

W niedzielę, 11 października, policjanci z Tarnowa Podgórnego pełnili służbę na terenie Rokietnicy kontrolując osoby przebywające na kwarantannie. Jednym z kontrolowanych adresów było miejsce zamieszkania kobiety chorej na COVID-19, przebywającej w izolacji domowej oraz jej rodziny objętej kwarantanną. Policjanci najpierw skontaktowali się z nią telefonicznie, a następnie potwierdzili, że kobieta wraz z mężem i dwójką dzieci przebywa w domu.  W rozmowie z policjantami kobieta stwierdziła, że wszystko u nich w porządku.

Po około 10 minutach, kiedy mundurowi już odjechali, ta sama kobieta zadzwoniła do nich i poprosiła o pilną pomoc. Powiedziała, że boi się o siebie i dzieci bo mąż grozi jej nożem. Policjanci nie mieli wątpliwości, że z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia kobiety oraz jej dzieci dzieci muszą natychmiast interweniować.

Kiedy wrócili pod wskazany adres napastnik stał przed drzwiami wejściowymi i wymachiwał nożem. Po chwili ruszył w ich kierunku, po czym wbiegł do domu, chcąc się zabarykadować. Nie zdążył tego zrobić ponieważ, mundurowi siłą wyważyli drzwi, obezwładnili go i zatrzymali. Na szczęście kobiecie i jej dzieciom nic się nie stało.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie czeka na przedstawienie zarzutów. Policjanci trafili do izolatorium, gdzie oczekują na przeprowadzenie badań.