Reklama samochody.pl

Na komendę przyszli wystraszeni rodzice. Pokazali telefon swojej 11-letniej córki

Kryminalni z Rumi (woj. pomorskie) zatrzymali 23-latka, który korespondował z 11-latką i przesyłał jej swoje nagie zdjęcia. Pedofil składał dziewczynce także propozycje intymne. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Rumi przed kilkoma dniami dostali zgłoszenie od wystraszonych rodziców, z którego wynikało, że dorosły mężczyzna nawiązał kontakt internetowy z ich 11-letnią córką. Pedofil korzystając komunikatora wysyłał swoje nagie intymne zdjęcia 11 latce oraz składał propozycje o charakterze intymnym.

Policjanci z Rumi nawiązali współpracę z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku i ustalili tożsamość oraz miejsce zamieszkania pedofila. We wtorek, 7 czerwca, kryminalni z Rumi oraz policjanci z Gdańska zatrzymali 23-latka w jego domu, na terenie innego powiatu.

Mężczyznę doprowadzono do wejherowskiej komendy. Został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty dotyczące prezentowania treści pornograficznych oraz składania propozycji o charakterze seksualnym dziecku. Dziś mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci przypominają i apelują do rodziców o zwracanie uwagi, na to z kim ich dorastające dzieci się kontaktują. Najważniejsze, aby nasze pociechy wiedziały, że w takich sytuacjach trudnych mogą z rodzicami szczerze porozmawiać, że zawsze mogą liczyć na pomoc osób dorosłych i powiedzieć o wszystkich niepokojących je sytuacjach.

Warto także z dziećmi rozmawiać o tym, kogo przyjmują do swoich znajomych na portalach społecznościowych. Dziecko powinno pytać rodziców o zgodę na przyjęcie do grona znajomych kogoś obcego, ponieważ w Internecie zdarza się, że osoby podają się za kogoś innego niż są, a niektórzy obcy nieznajomi mają złe intencje.

Poprzedni artykułNa wieczną służbę odszedł strażak ochotnik z OSP Wartosław
Następny artykułKoszmarny wypadek. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba zginęła na miejscu