Reklama Toyota

Myślał, że jest sprytny, ale coś poszło nie tak. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Na początku maja skorzystał „z okazji” i przywłaszczył torebkę, w której znajdowały się dokumenty i karta płatnicza. Odczekał kilkanaście dni i postanowił zrobić zakupy. teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego podejrzanego m.in. o dokonanie kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze 7 maja br. w rejonie myjni na ul. Przy Dworcu w Gostyniu mężczyzna przywłaszczył torebkę, w której znajdowały się dokumenty i karta płatnicza. Kilkanaście dni od przywłaszczenia za pomocą karty płatniczej znalezionej w torebce dokonał dwóch płatności zbliżeniowych i kolejnych trzech nieskutecznych prób płatności – mówi podkom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu

Wtedy złodziej wpadł i może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

  • Zgodnie z przepisami wykonanie płatności cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela traktowane jest jako kradzież z włamaniem na konto bankowe, za co grozi wyższa odpowiedzialność karna. W związku z tym 58-letni sprawca odpowie nie tylko za kradzież torebki wraz z dokumentami, ale również za kradzież z włamaniem na konto bankowe – podsumowała podkom. Monika Curyk z gostyńskiej komendy.

📝Gostyń24.com

Poprzedni artykułCiężarówka w rowie. Mężczyzna zasłabł
Następny artykułPijani przyjechali karawanem po ciało