Reklama Toyota

Mogło skończyć się tragedią. Tir uderzył w przyczepę obsługi autostradowej ( ZDJĘCIA)

W dniu 21.06.2022 roku o godz. 12:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 108 km autostrady A2 w kierunku Świecka, gdzie TIR uderzył w przyczepę firmy prowadzącej prace na autostradzie.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo – ratowniczy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolewic i Kuślina. Po przybyciu pierwszych zastępów straży na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy stojący częściowo na pasie awaryjnym oraz częściowo na prawym pasie jezdni, który uderzył w samochód dostawczy z przyczepką firmy wykonującej prace na autostradzie. Samochód ciężarowy przewoził materiały budowlane.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby – kierujące pojazdami. Osoby nie były uwięzione w pojazdach, a ruch odbywał się pasem lewym (szybkim). Na miejscu obecne służby autostradowe, które zabezpieczały teren. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym (opatrzenie rany głowy, wsparcie psychiczne), neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz rozłączeniu akumulatorów w pojazdach.

Przybyły na miejsce lekarz zespołu Ratownictwa Medycznego po przebadaniu osób poszkodowanych podjął decyzję o pozostawieniu ich na miejscu zdarzenia. W wyniku zdarzenia przewożony materiał w naczepie tira nie uległ uszkodzeniu.

Poprzedni artykułTragedia. Zapomniała o rocznym dziecku. Maluch umierał w cierpieniach w nagrzanym aucie
Następny artykułMakabryczny wypadek w lesie. Drzewo zmiażdżyło pracownika