Reklama Toyota

Mogło skończyć się tragedią. 67-latek zasnął z papierosem w trawie

KPP Nakło nad Notecią

KRAJ. Bardzo niebezpieczną sytuację stworzył swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mieszkaniec szubińskiej gminy. Gdyby nie zgłoszenie, które wpłynęło do odpowiednich służb i ich szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii.

67-latek poniesie konsekwencje swojego działania. Sytuacja miała miejsce kilka dni temu w szubińskiej gminie. Po godzinie 13 służby zostały powiadomione o palących się nieużytkach i łące nieopodal lasu. Na miejscu bardzo szybko byli strażacy, policjanci z Szubina i strażnicy leśni. Okazało się, że 67-letni mieszkaniec gminy, będąc pod działaniem alkoholu, zasnął w trawie z papierosem. Na skutki nie trzeba było długo czekać, bo ogień szybko się rozprzestrzenił.

Tym samym zagrożone było przede wszystkim życie sprawcy zaprószenia, a także okoliczny las. Bardzo groźna sytuacja na szczęście nie miała tragicznych skutków. Pijany 67-latek został przekazany pod opiekę rodzinie, a w sprawie zaprószenia ognia wszczęto czynności wyjaśniające. Sprawca wykroczenia poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i zostanie ukarany wysoką grzywną.

O ostrożności pożarowej w terenach leśnych należy pamiętać zawsze. Mundurowi apelują o rozsądne obchodzenie się z ogniem. Przypominają też, że celowe wypalanie traw i nieużytków jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne, ale też zabronione prawem i grozi za nie grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułPolicjanci z Nowego Tomyśla wystąpią w programie „Policjanci z Sąsiedztwa”
Następny artykułNietrzeźwa 21-latka spowodowała kolizję. Kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych