Reklama Toyota

Mogli przez to zginąć! „Upalony” 18-latek nie był w stanie zapanować nad autem

18-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Znajdując się pod ich działaniem stracił panowanie nad pojazdem i dachował na trasie Karzec-Dzięczyna. Na tym jednak nie skończą się jego problemy. Podczas wykonywanych przez policję czynności znaleziono przy nim narkotyki.

Wczoraj przed południem na drodze pomiędzy miejscowościami Karzec – Dzięczyna doszło do dachowania pojazdu. Za kierownicą volkswagena siedział 18-latek, a obok 17-letnia pasażerka. Mieli szczęście, bo nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Na tym jednak dobre się skończyło.

 Podczas wykonywania czynności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego znaleźli w pobliżu uszkodzonego pojazdu akcesoria do zażywania narkotyków oraz worek foliowy wypełniony suszem roślinnym. Okazało się, że jest w nim około 50 gramów marihuany – mówi asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. Nastolatek przyznał, że nielegalny „towar” jest jego własnością.

W związku z podejrzeniem, że kierowca może znajdować się pod działaniem narkotyków został on poddany badaniu, które dało wynik pozytywny. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem marihuany. Od 18-latka została pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy.

18-letni mieszkaniec naszego powiatu odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło. Gostyn24.pl

Poprzedni artykułTrzy osoby zatrzymane za posiadanie ponad 4kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli także mienie w kwocie ponad 26 tysięcy złotych
Następny artykułSamolot wypchany narkotykami wylądował na sportowym lotnisku. Przemytnicy mieli marihuanę wartą 3,6 mln zł (ZDJĘCIA)