Reklama e-mundur.pl

Młody kierowca poruszał się z prędkością 124km/h w obszarze zabudowanym. 19-latek nie nacieszył się długo swoim prawem jazdy

KPP Jarocin
Uprawnienia do kierowania miał nieco ponad rok. Doświadczenie za kierownicą niewielkie. Jego szaleńcza jazda z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym została przerwana przez jarocińskich mundurowych. Po niej 19-latek stracił prawo jazdy a na swoje konto kierowcy dopisał aż 10 pkt karnych.

6 styczeń godz. 23.01. Policjanci pełnią nadzór nad ruchem drogowym w gminie Jarocin. Kontrolują i pilnują, by kierowcy jeździli zgodnie z przepisami. Warunki atmosferyczne są dla kierowców bardzo niesprzyjające z uwagi na opady śniegu i tworzące się na drogach błoto pośniegowe. Nagle na drodze krajowej nr 15 pojawia się osobowy Volkswagen Passat. Widać, że jedzie z olbrzymią szybkością. Przyrząd do pomiaru prędkości wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 124 km/h. Miejsce, w którym pomiar został dokonany, to obszar zabudowany. Siedzący za kierownica samochodu przekracza więc dozwoloną prędkość o 64 km/h. Chwilę później kierowca pojazdu zostaje przez policjantów zatrzymany

Kierowcą okazuje się być młody mężczyzna – mieszkaniec gminy Żerków, który dokument uprawniający do kierowania pojazdami posiadał bardzo krótko – nieco ponad rok. Co za tym idzie doświadczenie w roli kierowcy też duże nie było. Nie przeszkodziło to jednak 19-latkowi w brawurowym mknięciu po ulicach miasta. W konsekwencji skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania na drodze swój dokument stracił na 3 miesiące.

Za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości mężczyzna został ukarany dodatkowo 10 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 500 zł.

Pomimo wielokrotnych apeli Policji o bezpieczeństwo na drogach, przekazów z tragicznych wypadków, wciąż nie brakuje osób, które wsiadając do samochodu, wykazują się kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni. Zapominają, że prędkość zabija. W tym przypadku kierowca mknął drogami przebiegającymi przez miasto. Nie trudno wyobrazić sobie, jak zakończyłaby się ta brawurowa podróż, gdyby na tej drodze nagle pojawiła się jakaś przeszkoda. Dodając śliska nawierzchnię oraz brak doświadczenia, manewr nagłego hamowania mógłby mieć bardzo tragiczne skutki.

KPP Jarocin.