Reklama samochody.pl

Misja Grecja. W czwartek strażacy z JRG Turek wrócili do domu (ZDJĘCIA)

W czwartek, 2 sierpnia  2023 r.  o godzinie 19:30 do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku powróciła grupa tureckich strażaków wraz z pojazdami pożarniczymi, którzy uczestniczyli w działaniach ratowniczych w Grecji. Tym samym zakończyła się misja polskich strażaków w tym kraju. W imieniu Komendanta Powiatowego PSP w Turku powracających strażaków przywitał  D-ca Zmiany Służbowej JRG wraz z funkcjonariuszami dziękując im za ciężką misję oraz poświęcenie ratownicze w ratowaniu ludzkiego życia i mienia w walce z pożarami poza terytorium RP. Z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku w 14 dniowej misji Grecja 2023 udział brali  mł.kpt. Sebastian Janiak, st.ogn. Kamil Kałużny, st.ogn. Fryga Wojciech, mł.ogn. Tomasz Serafiński. Po kilku dniach odpoczynku strażacy powrócą do swoich obowiązków w tutejszej Komendzie.

W środę 19 lipca 2023 r. ok. godz. 14.00. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 5 w Krakowie nastąpiła koncentracja sił i środków modułu GFFFV. Zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła przeprowadził odprawę polskiej grupy  i ok. godz. 16.00 strażacy wyruszyli do Grecji, kierując się w rejon Attyki.

W środę 2 sierpnia 2023 r. moduł GFFFV w pełnym składzie tj. 149 strażaków i 49 samochodów powrócił do kraju po zakończonej akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji. Na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Katowicach powitał ich zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła wraz z wojewodą śląskim Panem Jarosławem Wieczorkiem oraz śląskim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Jackiem Kleszczewskim.

W skład modułu GFFFV weszły siły i środki (149 strażaków i 49 pojazdów) z woj. wielkopolskiego, małopolskiego, Warszawy i Wrocławia oraz komponent dowódczy z Komendy Głównej PSP.

 

Poprzedni artykułRawiccy strażacy mają ręce pełne roboty (ZDJĘCIA)
Następny artykułDramat 10-latki w brodziku. Filtr wody wciągnął dziewczynkę za włosy pod wodę