Reklama samochody.pl

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego zamordowany przez swojego pracodawcę. Miał 39-lat

Był lakiernikiem, pracował w warsztacie samochodowym, we Francji. Kłopoty zaczęły się z chwilą, kiedy firmę przejął nowy właściciel, który spóźniał się z wypłatami. Krytycznego dnia mieszkaniec Górki Duchownej spotkał się z nim doszło do śmiertelnego postrzelenia.

Wszystko wydarzyło się 8 czerwca br. we Francji, a dokładnie kilkutysięcznej miejscowości Tain-l’Hermitage w departamencie Drôme, około 100 om od Lyonu. To właśnie tam pracował pochodzący z Górki Duchownej w gminie Lipno Jakub Jankowski. Do Francji wyjechał trzy lata temu.

Z początkiem roku, warsztat, przejął 26-letni Francuz arabskiego pochodzenia. W odróżnieniu od poprzedniego szefa spóźniał się z wypłatami. Jakub Jankowski nie otrzymał pensji przez trzy miesiące, dlatego wraz z innymi pracownikami, zaczął się upominać o wynagrodzenie. Właściciel warsztatu miał go jednak zwodzić.

Jakub Jankowski był lakiernikiem samochodowym, do Francji wjechał trzy lata temu. Pracował w warsztacie samochodowym, w którym na początku roku zmienił się właściciel. Nowym został 26-letni Francuz arabskiego pochodzenia. To sprawca morderstwa.

Jak informuje portal Leszno24, krytycznego dnia Jakub spotkał się w warsztacie z właścicielem. Nie wiadomo do końca, czy uzgodnili to spotkanie, czy może 26-latek w jakiś sposób zwabił Polaka – może obietnicą, że wypłaci mu zaległe wynagrodzenie.

O okolicznościach morderstwa dużo mówi jednak to, że tego wieczoru w warsztacie były wyłączone kamery, które wcześniej zawsze działały. I że 26-letni właściciel firmy miał przy sobie dubeltówkę – strzelbę, która z założenia służy do polowania.

Właściciel warsztatu strzelił do Jakuba dwa razy. Za pierwszym razem nie trafił, więc strzelił jeszcze raz – to też dużo mówi o okolicznościach morderstwa. Postrzelił Polaka w nogę. Inne osoby wezwały pomoc medyczną. Jakub w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie kilka godzin później zmarł. Miał żonę i 10-letnią córkę.

 

Źródło. Gostyn24.pl

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Nie żyje motocyklista
Następny artykułPoważny wypadek z udziałem motocyklisty. Wezwano śmigłowiec LPR