Marek zamordował ekspedientkę w Niedomicach gdy miał 17 lat dla butelki wódki. Po 21 latach stanie przed sądem

Wobec Marka T. od września 2022 r. stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

Zakończono śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa młodej sprzedawczyni w 2001 r. w sklepie w w Niedomicach pod Tarnowem. Prokurator skierował akt oskarżenia przeciwko 39–letniemu Markowi T. Odpowie za zabójstwo sprzedawczyni Teresy K., ze szczególnym okrucieństwem, w związku z rozbojem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.  

Do zabójstwa doszło w 2001 r. W dniu 23 stycznia 35–letnia Teresa K. pracowała na drugą zmianę w sklepie spożywczo–przemysłowym w Niedomicach.

Kilka minut przed zamknięciem przyszedł do sklepu 17–letni wówczas Marek T. Zrobieniu drobne zakupy i wyszedł. Wrócił jednak do sklepu i zaatakował Teresę.

Zadał sprzedawczyni kilkadziesiąt uderzeń narzędziem ostrym oraz drugim, tępokrawędzistym, które skutkowały uszkodzeniem m.in. krtani, tchawicy, tętnicy szyjnej, jam opłucnych i płuc, złamaniem podstawy czaszki.

Marek T. Zamordował ekspedientkę w Niedomicach

Mężczyzna ukradł torebkę z pieniędzmi i butelki wódki, po czym uciekł. Przez 21 lata był nieuchwytny.

Zgromadzone dowody, m.in. zeznania świadków, opinie z zakresu genetyki, daktyloskopii, traseologii, psychologii, mechanoskopii, medycyny sądowej, pozwoliły na zrekonstruowanie możliwego przebiegu zabójstwa ustalenie sprawcy. W śledztwie prowadzono tzw. badania eliminacyjne, polegające na pobraniu materiału i przeprowadzeniu badań DNA od wytypowanych osób, w celu zawężenia kręgu podejrzanych. Łącznie pobrano próbki od 672 osób, w tym do badań eliminacyjnych prowadzonych w latach 2021 – 2022 od blisko pięciuset osób. Prowadzone badania genetyczne we wrześniu 2022 r. doprowadziły do ustalenia sprawcy,

Marek T. podczas pierwszych przesłuchań przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconego mu czynu, natomiast podczas kolejnych nie przyznawał się.

Zespół biegłych lekarzy psychiatrów i innych specjalności oraz psycholog, po przeprowadzonych badaniach stwierdzili u Marka T. pewne nieprawidłowości, które jednak nie skutkowały wyłączeniem, ani ograniczeniem w stopniu znacznym jego poczytalności.

Wobec Marka T. od września 2022 r. stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

Poprzedni artykułŚmiertelnie potrącił motorowerzystę i uciekł. Wszystko nagrywał w relacji na żywo. Usuwał ślady z auta
Następny artykuł15-latka potrącona na pasach. Sprawczyni po rozmowie z mamą poszkodowanej odjechała do domu (zdjęcia)