Reklama samochody.pl

Makabryczny wypadek. Tragiczne zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba nie żyje (zdjęcia)

W niedzielę 30 kwietnia 2023 roku na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Wyganów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba odniosła rozległe obrażenia, a dwie pozostałe zostały ranne. Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie o godzinie 18:13. Na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kobylina i Kuklinowa.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, ratownicy po dokonaniu oceny stanu uczestników zdarzenia przystąpili do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym. Niestety dodatkowe utrudnienie dla ratowników stanowiła silna deformacja bryły jednego z pojazdów umożliwiająca ewakuację kierowcy, stąd decyzja o usunięciu części elementów konstrukcyjnych przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W momencie przybycia służb medycznych i uzyskania pełnego dostępu do mężczyzny decyzją kierownika zespołu osobę poszkodowaną ewakuowano z pojazdu i przetransportowano do karetki pogotowia. Kolejne dwie poszkodowane kobiety w asyście strażaków opuściły uszkodzone środki transportu, pozostając pod opieką jednostek ochrony przeciwpożarowej do momentu dotarcia drugiej karetki pogotowia. Z uwagi na poniesione obrażenia uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do placówek medycznych. Obecni na miejscu funkcjonariusze Policji rozpoczęli czynności dochodzeniowe na miejscu wypadku oraz zabezpieczyli ruch pojazdów na zablokowanym odcinku drogi krajowej. Po zakończeniu działań zmierzających do ustalenia przyczyn wypadku z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Czynności te zrealizowano przy pomocy sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego. W momencie usunięcia pojazdów z jezdni przez pomoc drogową przywrócono ruch całą szerokością drogi. Interwencja straży pożarnej trwała łącznie 02 godziny i 58 minut.

Niestety po zakończeniu działań środki masowego przekazu podały do publicznej wiadomości smutne informacje. Pomimo wysiłku służb ratunkowych, życia jednego z kierowców przetransportowanego do placówki medycznej nie udało się uratować.

Zdjęcia: st. str. Dominik Fabisiak

 

Poprzedni artykułDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Straży Pożarnej w Wolsztynie (zdjęcia)
Następny artykułZapisy czas start! 7 Ogólnopolski Zlot samochodów Pożarniczych i Zabytkowych Zakrzewo 2023❗️coraz bliżej