Makabra na S5. Kluczowa będzie opinia biegłych po sekcji zwłok

Prokuratura Rejonowa w Kościanie wszczęła śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało miejsce na drodze ekspresowej s5 we wtorek 3 stycznia. Samochody potrąciły tam dwie osoby, obie nie żyją. To 39-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego na Dolnym Śląsku i 39-letni mieszkaniec Poznania. Dzisiaj odbyła się sekcja zwłok. – Czekamy na opinię biegłego na temat przyczyny zgonu – powiedziała Radiu Elka Magdalena Mazur-Prus, prokurator rejonowa w Kościanie. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a kierowcy samochodów zostali przesłuchani w charakterze świadków.

W s

prawie tragicznego zdarzenia na trasie ekspresowej piątki, między Kościanem a Czempiniem trwają intensywne czynności śledcze. Ustalono i potwierdzono tożsamość osób, które zostały potrącone przez dwa samochody. – To kobieta i mężczyzna, oboje w wieku 39-lat, mieszkańcy Dolnego Śląska i Wielkopolski – informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.
Dzisiaj przeprowadzona została sekcja zwłok. – Oczekujemy na dostarczenie pisemnej opinii biegłego, która da nam odpowiedź na pytanie co było bezpośrednią przyczyną zgonu ofiar. Wtedy będziemy mogli coś więcej powiedzieć na temat przebiegu samego zdarzenia, na przykład czy w momencie kiedy doszło do kontaktu z samochodem, te osoby żyły czy nie – mówi prokurator Magdalena Mazur-Prus.
Postępowanie prowadzone jest w sprawie. – Kierowcy, którzy potrącili samochodami kobietę i mężczyznę zostali przesłuchani w charakterze świadków. W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, abyśmy komukolwiek mieli stawiać zarzuty – dodaje szefowa kościańskiej prokuratury.
Nadal nie wiadomo, w jaki sposób dwoje pieszych znalazło się na drodze szybkiego roku.
Źródło.Radio Elka Leszno
Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie. 74-latek zginął na miejscu
Następny artykułNocna tragedia. Audi roztrzaskało się o drzewo. Młody kierowca zginął na miejscu. Pasażer trafił do szpitala