Reklama Toyota

Ludzie zatrzymali pijanego kierowcę w Ostrowie Wielkopolskim. 36-latek próbował uciekać pieszo

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali pijanego kierującego. 36-latek kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kilka dni temu, ostrowscy policjanci interweniowali na ulicy Klasztornej gdzie według zgłoszenia doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczyli, że zauważyli mężczyznę, który chwiał się na nogach, po czym wsiadł do osobowego opla i odjechał. Widząc to zareagowali i podjęli próbę zatrzymania kierowcy.

W pewnym momencie kierujący zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo. Świadkowie ujęli mężczyznę i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki opla. O zatrzymaniu poinformowali policję. 36-letni kierowca wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem po pijanemu, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, mężczyzna odpowie za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek młodego motocyklisty. 31-latek zmarł w szpitalu
Następny artykułKrwawy mord maczetą. Powód zabójstwa szokuje