Reklama samochody.pl

Laweta wypadła z drogi. Kierowca był pod wpływem alkoholu (ZDJĘCIA)

Wczoraj, 10 sierpnia, o godzinie 21:15 w miejscowości Błotnica w powiecie Wolsztyńskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety. 

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna (dwa zastępy), jeden zastęp strażaków ochotników z Przemętu, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych służb potwierdzono zgłoszenie oraz zastano samochód odobowy marki Mercedes wraz z laweta, który wypadł z drogi.

Do działań straży pożarnej polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatoru z pojazdu oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem Mercedes z lawetą 34-letni mieszkaniec Górska zjechał z drogi i wjechał na pole, uderzając w ogrodzenie pobliskiej posesji. Kierowca doznał niegroźnych obrażeń, pasażerka lat 7 bez obrażeń. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,42 mg/l. Pobrano krew do badał i zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Wolsztynie.

Poprzedni artykułPożar balotów słomy w Wałkowie
Następny artykułNa Jeziorze Bielskim pod wodą nagle zniknął mężczyzna. Znaleziono go nieprzytomnego