Kradli studzienki kanalizacyjne. Jeden ze złodziei ma 78 lat. To mogło się skończyć tragedią

Policjanci z komisariatu Poznań Grunwald zatrzymali dwóch mężczyzn, sprawców kradzieży kilkunastu studzienek kanalizacyjnych. Straty wyceniono na 10 tys. złotych. Złodziejom zależało tylko na szybkim zysku, nie zważając na to, że swoim zachowaniem mogli pozbawić kogoś życia bądź zdrowia, jeśli doszłoby do nieszczęśliwego wypadku.

W połowie maja kryminalni z komisariatu przy ul. Rycerskiej w Poznaniu zatrzymali dwóch mieszkańców, podejrzanych o kradzież co najmniej 11 żeliwnych studzienek kanalizacyjny. Ich wartość to prawie 10 tys. złotych. Jak ustalili policjanci do zdarzeń doszło na terenie poznańskiego Grunwaldu w okresie między marcem a majem br.

Pierwszy ze sprawców 78-latek, znany dobrze poznańskim policjantom ze wcześniejszych występków przeciwko prawu, wpadł na gorącym uczynku kradzieży studzienek, 15 maja. Skradzione pokrywy chował w bagażniku samochodu, którym przyjechał na miejsce przestępstwa. Został zatrzymany, a mundurowi odzyskali mienie.

Dalej na podstawie zebranego materiału oraz działań operacyjnych policjanci z Grunwaldu wytypowali drugiego złodzieja. Okazało się, że mężczyźni działali razem. Dwa dni później kryminalni w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej. W trakcie czynności okazało się, że jest to 48-latek, który miał związek z tymi kradzieżami.

Złodziejom zależało jedynie na szybkim zysku, nie zważając na to, że swoim zachowaniem mogli pozbawić kogoś życia bądź zdrowia, jeśli doszłoby do nieszczęśliwego wypadku. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili przestępczemu duetowi łącznie po cztery zarzuty kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułBMW owinęło się na drzewie, silnik upadł daleko w polu. Młody kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułGroźne potrącenie w Tuchorzy. Służby na miejscu