Reklama samochody.pl

Koszmarny wypadek. Młody mężczyzna zginął na miejscu, dwie kolejne osoby ranne. W akcji LPR (ZDJĘCIA)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 150 w powiecie szamotulskim.  Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie kolejne zostały ranne. 

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który bokiem uderzył w drzewo. Jedna osoba poszkodowana została wydobyta z pojazdu przez świadków zdarzenia i znajdowała się pod opieką ratowników zespołu ratownictwa medycznego, natomiast dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 32-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Audi zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo.
Niestety na miejscu zmarł 29-letni pasażer (obywatel Ukrainy), a dwie osoby (kierujący oraz pasażerka) zostały przetransportowane do szpitala – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach mł.asp. Sandra Chuda
Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalają szczegółowe przyczyny oraz okoliczności wypadku. W sprawie toczyć się będzie prokuratorskie śledztwo – dodaje Chuda

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do dwóch osób poszkodowanych, wydobyciu osób z pojazdu, rozłączeniu akumulatora, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Śmierć na miejscu poniósł 29-letni mężczyzna, który siedział na tylnym siedzeniu, pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy, ciężkie obrażenia odniósł kierowca, który trafił do szpitala w Międzychodzie.

 

Od początku wakacji 2021 w naszym województwie doszło do czterech wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach!!

Poprzedni artykułDewiant zaatakował młodą kobietę we Wronkach. Chciał zgwałcić. To recydywista
Następny artykułPolicja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o przestępstwo na tle seksualnym