Reklama Toyota

Koszmar. Z samochodu nic nie zostało. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)

W dniu 29 lipca 2021 roku w godzinach popołudniowych na drodze krajowej DK8 w okolicach miejscowości Rybniki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku wypadku samochodów – osobowego i ciężarowego jedna osoba zginęła, druga odniosła obrażenia i trafiła do szpitala.

Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy samochodów. Zespół Ratownictwa Medycznego będący na miejscu działań udzielił poszkodowanemu z samochodu ciężarowego pomocy. Kierujący samochodem osobowym w trakcie dojazdu JOP na miejsce zdarzenia był uwięziony we wraku swojego pojazdu, niestety na skutek odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Działania Straży Pożarnej polegały na wydobyciu poszkodowanego z samochodu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez prokuratora oraz Policję, przystąpiono do odpompowania oleju napędowego ze zbiornika ciężarówki przy pomocy pneumatycznej pompy membranowej. W kolejnym etapie działań przystąpiono do wyprostowania ciężarówki przy użyciu SCRt MEGA-CITY ROTATOR.  Zniszczone pojazdy zostały odholowane przez Pomoc Drogową, a płyny eksploatacyjne usunięto z nawierzchni jezdni przy użyciu sorbentu. Droga krajowa nr 8 w kierunku Augustowa została zablokowana w obu kierunkach przez około 5 godzin.

W działaniach brały udział 4 zastępy  z KM PSP w Białymstoku (JRG  nr 2, JRG  nr 1, JRG  nr 4), Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego, Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP oraz jeden zastęp z OSP Jurowce – łącznie 22 osoby.

Opracowanie: bryg. Tomasz Birycki, KM PSP w Białymstoku

Zdjęcie: bryg. Dariusz Orzechowski, KM PSP w Białymstoku

Poprzedni artykułSzokujące. Brutalny gwałt w centrum miasta. Zwyrodnialec zgwałcił i pobił 19-letnią kobietę
Następny artykułKierowca skosił rogatki i sygnalizację świetlna na przejeździe kolejowym (FILM )