Reklama samochody.pl

Koszmar. Śmiertelnie potrącił rowerzystę, po chwili sam zginął (ZDJĘCIA)

Koszmarny wypadek. Najpierw potrącił śmiertelnie rowerzystkę, po chwili sam zginął w wypadku. 

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 4 października około godziny 17:38,  wpłynęło zgłoszenie, że w okolicy Morąga (województwo warmińsko-mazurskie) na drodze wojewódzkiej nr 527 samochód osobowy uderzył w drzewo.

Kolejnym elementem zgłoszenia była informacja, że w tym samym czasie w tej okolicy doszło również do potrącenia rowerzysty.

Strażacy na miejscu zdarzenia zastali potężnie rozbity samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Od pojazdu dosłownie oderwał się dach i drzwi. W aucie znajdował się kierujący nim mężczyzna bez oznak życia, z licznymi poważnymi obrażeniami ciała. W tym samym czasie około 300 metrów od rozbitego samochodu strażacy odnaleźli leżącego na jezdni nieprzytomnego mężczyznę. Strażacy równolegle przystąpili do oceny stanu poszkodowanych – informuje st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Ostródzie

Okazało się, że obrażenia kierowcy toyoty są bardzo rozległe, które uniemożliwiały udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. U leżącego na jezdni mężczyzny, jak się później okazało, był to potrącony rowerzysta, również nie stwierdzono czynności życiowych. Strażacy wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety pomimo reanimacji przybyły na miejsce wypadku zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny – dodaje Różański

Według wstępnych ustaleń 51- letni kierujący toyotą z nieustalonych przyczyn zderzył się z kierującym rowerem 60- latkiem po czym zjechał z drogi, najechał na przydrożne drzewo i wpadł do rowu. Obaj uczestnicy zdarzenia zginęli na miejscu. Na polecenie prokuratora ciała zostały zabezpieczone w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok oraz szczegółowych badań.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek opla i skody. Nie żyje jedna osoba 77-letnia pasażerka skody (ZDJĘCIA)
Następny artykułWypadek z udziałem motocyklisty. Służby na miejscu