Reklama samochody.pl

Koronawirus wśród strażaków. Do zakażenia miało dojść podczas ćwiczeń różnych jednostek

O zakażeniu poinformowała nas matka jednego z funkcjonariuszy. Jak napisała do zakażenia doszło podczas prowadzonych ćwiczeń. Uważam, że zorganizowanie takich ćwiczeń, w których mają ze sobą kontakt strażacy z różnych jednostek jest wysoce nieodpowiedzialne i zagraża zdrowiu naszych mężów, synów, ojców. Okazało się, że jeden ze strażaków jest zarażony Covid 19 – napisała kobieta.

Strażacy potwierdzają, że w środę do Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu dotarła informacja, że u jednego ze strażaków stwierdzono obecność koronawirusa. Strażak ten został poddany badaniom, po tym jak w czasie służby stwierdzono u niego gorączkę.

Kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu natychmiast podjęło zdecydowane działania. Została sporządzona lista strażaków, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną. W sumie na liście znalazło się 39 strażaków z trzech jednostek. Lista ta została przekazana sanepidowi celem podjęcia ostatecznej decyzji. Niezależnie od rozstrzygnięć sanepidu, kierownictwo KM PSP w Poznaniu podjęło decyzję o tym, że strażacy będący na liście w najbliższych dniach nie będą wyznaczani do służby – informuje bryg. Sławomir Brandt, oficer prasowy wielkopolskich strażaków.

20 strażaków zgłosiło kierownictwu potrzebę zorganizowania miejsca, w którym mogliby odizolować się od rodziny, gdyż nie chcą wracać do domu i narażać najbliższych na ewentualną możliwość zarażenia się wirusem. Dla tych strażaków został przygotowany nocleg na ośrodku szkolenia PSP w Bolechowie, natomiast dzisiaj tj. 23 lipca br. zostaną oni przetransportowani do miejsca odbywania kwarantanny wyznaczonego przez wojewodę wielkopolskiego w Żerkowie. Pozostali strażacy odbywają izolację w swoich domach – dodaje.

Jednostki i sprzęt, w których pełnią służbę osoby znajdujące się na liście, zostały już zdezynfekowane i funkcjonują normalnie. W sumie w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu służbę pełni ponad 450 strażaków, których nie miało kontaktu z zarażonym kolegą.

Przy okazji rzecznik przypomina, że w związku z pandemią COVID-19 również i w straży pożarnej wprowadzono szereg ograniczeń i obostrzeń, które są aktualizowane wraz z kolejnymi decyzjami rządu RP w zakresie ograniczeń związanych z koronawirusem. Do dzisiaj ruch osób zewnętrznych (petentów) w jednostkach organizacyjnych PSP jest ograniczony, a strażacy przed podjęciem służby są poddawani obowiązkowemu badaniu temperatury i dezynfekcji rąk. Ćwiczenia i doskonalenie zawodowe są organizowane w minimalnym i niezbędnym zakresie z zachowaniem reżimu sanitarnego – tłumaczy bryg. Brandt.

epoznań.pl

Poprzedni artykułStrażacy wspólnie z „Terytorialsami” [ZDJĘCIA]
Następny artykuł14-latek ukradł samochód. Był również pod wpływem narkotyków