Kompletnie pijany Ukrainiec pędził jak szalony. Ranił kilka osób (ZDJĘCIA, WIDEO)

42-letni kierujący samochodem ciężarowym, który w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej staranował kilka innych pojazdów został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Może usłyszeć zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

W poniedziałek (27.05.2024 r.) olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej w okolicy wiaduktu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 42-letni prowadzący ciężarówkę stracił panowanie nad swoim pojazdem i staranował 4 samochody osobowe, które stały w obrębie pobliskiego skrzyżowania. Następnie ciężarówka uderzyła w tył autobusu komunikacji miejskiej i zjechała z drogi na pobocze.

W całym zdarzeniu udział brało łącznie 26 osób, 12 z nich zostało zakwalifikowanych przez służby ratunkowe do przewiezienia do olsztyńskich szpitali.

Mundurowi zbadali trzeźwość kierującego ciężarówką, okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna po konsultacjach lekarskich trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności procesowe ze swoim udziałem.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od służb ratowniczych żaden z przewiezionych do szpitali poszkodowanych nie odniósł poważnych obrażeń.

Śledztwo będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, kluczowe dla wyjaśnienia okoliczności zdarzenia będą opinie biegłych sądowych i przesłuchania świadków.

Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułSprzęt strażacki objęty dotacjami KSRG, WFOŚiGW – gdzie kupić?
Następny artykułOrłosęp wylądował na parapecie jednego z mieszkań bloków w Poznaniu