Reklama samochody.pl

Kompletnie pijany kierowca audi wypadł z drogi [ZDJĘCIA]

Wczoraj w sobotę około godziny 22:00 Służby Ratunkowe z Wolsztyna zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mochy na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i odmawia przyjazdu na miejsce lekarza. 

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp OSP Mochy oraz Policję. Na prostym odcinku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem i swoją jazdę zakończył wpadając do przydrożnego rowu.

Jak się okazało 26-letni mężczyzna mieszkaniec Gminy Przemęt pojazd prowadził na podwójnym gazie. Badanie alkotestem wykazało, że młody mężczyzna w swoim organizmie wydmuchał 1,84 promila co daje 0,88 mg/l. Przed sądem odpowie za przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu i za spowodowanie kolizji.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres od 3 do 10 lat, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości, musi się też liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Poprzedni artykułWypadek dwóch samochodów w Kościanie. Jedna osoba w szpitalu
Następny artykułZ wizytą u strażaków z OSP Jabłonna [ZDJĘCIA,WIDEO]