Kompletnie pijany 49-latek jechał samochodem. Miał blisko 5 promili alkoholu (ZDJĘCIA)

Mając blisko 5 promili alkoholu zdecydował się kierować samochodem. Skrajnie nieodpowiedzialny 49-letni kierowca pojazdu marki Peugeot w miejscowości Ludwików w powiecie ostrowskim został zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz przepadek mienia.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Ostatnie dni niosą za sobą bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie niepokojące są przypadki, w których sprawcami okazują się kierujący pojazdami w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działających środków. Od 4 lipca br. na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone będą zintensyfikowane kontrole trzeźwości.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Poprzedni artykułStrażak z PSP w Radomsku zginął w tragicznym wypadku. Miał 27 lat
Następny artykułGroźnie wyglądające dachowanie na zjeździe z wolsztyńskiego wiaduktu. Młoda kobieta kobieta miała sporo szczęścia (ZDJĘCIA)