Reklama Toyota

Kilka razy kradła alkohol w markecie. Mieszkanka Gniezna to recydywistka

Policjanci w Gnieźnie zatrzymali 26-latkę, która kradła w jednym z marketów w mieście. Śledczy przedstawili jej zarzuty kradzieży. Okazało się, że to recydywistka już wcześniej karana za podobne przestępstwo. Sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Grozi jej kara do 7,5 roku więzienia.

W dniu 16 września policjanci zostali wezwani do jednego z gnieźnieńskich marketów. Pracownicy sklepu na gorącym uczynku złapali kobietę, która ukradła alkohol, artykuły łazienkowe i spożywcze.

Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne przewinienie, jakie ma na swoim koncie. Personel sklepu, na podstawie monitoringu sklepowego ustalił, że 26-letnia gnieźnianka odwiedziła ten sklep już kilkukrotnie. Sprawczyni kradła głównie alkohol, kawę i inne artykuły przemysłowe. Łączna wartość poniesionych przez market strat wyniosła ponad 700 zł.

26-laka została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży. Kobieta popełniała kradzieże w krótkich odstępach czasu, dlatego zgodnie z kodeksem karnym jej zachowanie zakwalifikowane zostanie jako czyn ciągły, tj. przestępstwo. Dodatkowo działała w warunkach recydywy. Była już karana za kradzieże. W gnieźnieńskiej komendzie toczy się już postępowanie o kradzieże w innym sklepie Gnieźnie na ponad 1,5 tys. zł. Sąd aresztował 26-latkę tymczasowo na trzy miesiące. Grozi jej kara do 7,5 roku więzienia.