Reklama samochody.pl

Kierował ciężarówką. Wydmuchał 4 promile

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira. Mężczyzna kierował na drodze krajowej mając 4 promile alkoholu. 61-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grożą mu surowe konsekwencje finansowe i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu szamotulskiego, który na DK nr 11 prowadził pojazd ciężarowy w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało 4 promile alkoholu w jego organizmie. Informację o tym, że tir jedzie całą szerokością jezdni otrzymał pilski dyżurny. Na miejsce skierował policjantów, którzy natychmiast zatrzymali go do kontroli. W jej trakcie kierujący twierdził, że jechał zgodnie z przepisami i zapewniał, że jest trzeźwy. Policjanci udowodnili mu, że się mylił. Mężczyzna stracił prawo jazdy, dodatkowo odpowie przed sądem.

Niestety to już 75 kierujący pod wpływem alkoholu zatrzymany na terenie powiatu pilskiego. Policjanci zapowiadają, że nie będzie pobłażania dla tego typu zachowań. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Pamiętajmy, że jazda na podwójnym gazie niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne i finansowe, ale przede wszystkim może spowodować tragiczne i nieodwracalne skutki.

Opracowanie: Jędrzej Panglisz

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułSpłonęło auto po kolizji z jeleniem [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar balotów słomy. W akcji 5 zastępów straży