Reklama samochody.pl

Kierował ciężarówką. Był kompletnie pijany

Kompletnym zlekceważeniem obowiązujących przepisów oraz brakiem wyobraźni wykazał się 50-letni kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 6:30 na ul. Łódzkiej w Kaliszu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą. W trakcie kontroli policjanci wczuli woń alkoholu od 50-latka siedzącego za kierownicą ciężarówki. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna prowadził auto w stanie w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Policjanci zapobiegli temu, aby pijany kierowca kontynuował jazdę.

Mieszkaniec powiatu sieradzkiego stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata, orzeka także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułAtak młodego nożownika… zaatakował rodziców
Następny artykułKonie ugrzęzły na podmokłym terenie. Na pomoc ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)