Reklama samochody.pl

Katastrofa budowlana. Runął betonowy strop hali sportowej. Rannych siedem osób, część ciężko (ZDJĘCIA)

Katastrofa budowlana. Runął betonowy strop hali sportowej. Rannych siedem osób, część ciężko

Siedmiu pracowników budowlanych spadło z wysokości 10 metrów po tym, jak runął wylewny strop nowo budowanej hali sportowej przy szkole podstawowej w Żurowej (woj. małopolskie). Częśc z nich jest ciężko ranna. Okoliczności i przyczyny katastrofy wyjaśnia prokurator.

Do katastrofy doszło w piątek, 29 stycznia, przed godziną 15. Na numer 112 trafiła informacja o katastrofie budowlanej w Żurowej. Natychmiast na miejsce wyjechały służby ratunkowe. Wylądowały zostały dwa śmigłowce LPR i dojechały cztery karetki pogotowia ratunkowego. W rejon katastrofy skierowano także straż pożarną, policjantów z Tuchowa oraz Państwową Inspekcję Pracy i Nadzór Budowlany.

Na miejscu okazało się, że siedmiu pracowników firmy budowlanej wylewało betonowy strop. W pewnym momencie całość zawaliła się i wszyscy spadli z 10-metrowej wysokości. Na szczęście nikt nie został przysypany betonem oraz konstrukcją stalową.

Przybyli na miejsce ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Najciężej ranni mężczyźni z obrażeniami głowy i klatki piersiowej zostali przetransportowani helikopterami do szpitali w Rzeszowie i Krakowie. Pozostali lżej ranni trafili karetkami pogotowia do szpitali na Podkarpaciu i w Tarnowie.

Trwają czynności przygotowawcze w związku z katastrofą budowlaną prowadzone przez policjantów w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. Ponadto swoje czynności prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy oraz Nadzór Budowlany.