Reklama samochody.pl

Karambol z udziałem sześciu pojazdów. Dwie osoby w szpitalu (ZDJĘCIA)

Opady śniegu doprowadziły do karambolu z udziałem sześciu pojazdów w powiecie nowotomyskim.

O godzinie 14.27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o karambolu 6 pojazdów w miejscowości Bukowiec ul. Odbudowa. Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z OSP Bukowiec oraz jeden zastęp z OSP Opalenica.

Po przybyciu pierwszych zastępów zastano cztery samochody zgrupowane na jezdni, kolejne dwa około 80 metrów dalej (jeden na jezdni, drugi w przydrożnym rowie).   W zdarzeniu udział wzięło dziesięciu uczestników, którzy opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, kierowaniu ruchem drogowym, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy trzem poszkodowanym. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, lekarz po przebadaniu poszkodowanych, podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu.

Zachowajmy ostrożność na drodze !!! Opady śniegu, sprawiają że droga jest śliska, dlatego zmniejszmy prędkość, a zwiększmy odległość od aut jadących przed nami,   aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.

Foto. PSP Nowy Tomyśl

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek na przejeździe kolejowym w Trzebiszewie. Samochód wjechał pod pociąg. Kierowca poważnie ranny
Następny artykułUwaga ślisko!