Reklama samochody.pl

Jeździli nocami samochodem i napadali samotnych przechodniów w Lesznie

Jeździli nocami samochodem i napadali samotnych przechodniów w Lesznie

Pod osłoną nocy, w kominiarkach na głowie, z metalową pałką teleskopową napadali na przechodniów. Trzech młodych mieszkańcach Leszna zatrzymali policjanci, a prokuratura zastosowała wobec nich policyjne dozory.

Kryminalni z Leszna ustalili i zatrzymali trzech chłopaków, którzy znaleźli sposób na szybkie, ale ryzykowne pozyskanie pieniędzy. Spotykali się na nocne przejażdżki samochodem po mieście. Widząc samotnie idące osoby napadli je wybiegają z samochodu w kominiarkach na głowie, uzbrojeni w metalową pałką teleskopową. Niekiedy uderzali ofiary, a głównym motywem była chęć pozyskania pieniędzy.  Ofiarą napastników padł między innymi 23-latek, któremu po przewróceniu na ziemię sprawcy zabrali 100 złotych.

W dniu, 26 stycznia. wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. To mieszkańcy Leszna w wieku od 17 do 20 lat. Usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Jednemu z nich, 19-latkowi, w chwili zatrzymania udowodniono także usiłowanie podobnego przestępstwa dokonanego dzień wcześniej z inną ustaloną osobą. W tym przydatku osoba pokrzywdzona nie straciła pieniędzy, bo uciekła.

W czwartek, 28 stycznia, prokuratura zastosowała wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grożą im kary do 5 lat więzienia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że podejrzani mogli dopuścić się większej ilości podobnych przestępstw, co będzie sprawdzane i weryfikowane w trakcie prowadzonego postępowania.