Jechała volvo na samych felgach, bo pokłóciła się z partnerem

46-latka wsiadła do volvo mając bez opon. Jechała na samych felgach. Powodem była kłótnia z partnerem i alkohol Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci dokonali tymczasowego zajęcia pojazdu. Grozi jej kara do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia.

Wszystko wydarzyło się, 4 maja, po godzinie 15:00. Na jednej z ulic w Bolesławcu doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanej kierującej. 46-latka wydmuchał 2 promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci kobieta zwróciła swoja uwagę tym, że jechała Volvo bez opon na samych felgach z prawej strony.

Świadkowie słysząc głośny dźwięk tarcia metalu o jezdnię postanowili powiadomić policję. Jadąc za osobówką przekazywali na bieżąco dyżurnemu, w którym kierunku jedzie pojazd bez felg.

46-latka poruszała się dość szybko, kontynuując jazdę DK11. Kobieta zakończyła jazdę wjeżdżając w drogę bez przejazdu w miejscowości Bolesławiec, gdzie została zatrzymana przez świadków.

Podczas interwencji kierująca tłumaczyła policjantom swoje zachowanie tym, że pokłóciła się z partnerem i dlatego zdecydowała się wsiąść za kierownicę.

Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br. funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli samochód kobiety. Kobiecie grożą teraz 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. 46-latka oprócz wymienionej kary, musi się również liczyć z utratą pojazdu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Poprzedni artykuł65-latek trafił do szpitala. Za kierownicą Audi młoda obywatelka Ukrainy (ZDJĘCIA)
Następny artykuł28-latek ściął lampę i wjechał do rowu z wodą. Promile mu nie pomogły