Reklama Toyota

Jechał złomem i… nie widział w tym nic dziwnego

Powiedzieć, że stan techniczny tego auta był tragiczny, to tak jakby nic nie powiedzieć. Sam kierujący nie widział jednak w tym wszystkim niczego nadzwyczajnego. 48-latek stracił dowód rejestracyjny, otrzymał zakaz dalszej jazdy oraz mandat w wysokości 1 tys. złotych.

W minionym tygodniu policjanci drogówki w Baniosze zwrócili uwagę na srebrną skodę, której stan techniczny, łagodnie mówiąc, pozostawiał wiele do życzenia.

Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej, żeby dowiedzieć się dlaczego wybrał się w podróż autem, którego stan ewidentnie wyklucza go z ruchu po drogach publicznych.

48-latek w wyglądzie swojego auta nie widział jednak niczego nagannego. Szybę boczną od strony kierującego ciężko było nazwać szybą, auto nie posiadało również kilku elementów karoserii. Kierujący stracił dowód rejestracyjny oraz otrzymał zakaz dalszej jazdy. Został również ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych.

Niestety, wielu kierowców wciąż zapomina o tym, że jedną z bardzo ważnych rzeczy jest dbałość o stan techniczny pojazdu do którego wsiadają i którym planują wybrać się w podróż. Niesprawne hamulce, niesprawny układ kierowniczy, opony z nadmiernie zużytym bieżnikiem bardzo przyczyniają się do powstawiania zdarzeń na drodze, również tych, które kończą się tragicznie.

Poprzedni artykułWybił szybę w salonie urody i… zasnął w fotelu. Obudzili go policjanci (FILM)
Następny artykułSkandal na pogrzebie motocyklisty, który zginął w wypadku. Ksiądz powiedział, że był grzesznikiem, a śmierć to pokuta