Wielkopolska 112
  • Strona główna
  • Poznań
  • Kalisz
  • Konin
  • Leszno
  • Wiadomości
    • Więcej
      • Chodzież
      • Czarnków
      • Gostyń
      • Grodzisk Wlkp.
      • Kargowa
      • Kępno
      • Międzychód
      • Nowy Tomyśl
      • Oborniki
      • Ostrzeszów
      • Pleszew
      • Słupca
      • Szamotuły
      • Wolsztyn
      • Złotów
    • Gniezno
    • Jarocin
    • Koło
    • Kościan
    • Krotoszyn
    • Ostrów Wlkp.
    • Piła
    • Rawicz
    • Śrem
    • Środa Wlkp.
    • Turek
    • Wągrowiec
    • Września
    • Wschowa
Reading: Jechał rowerem drogą ekspresową, bo… spieszył się na randkę do Warszawy. Mandaty to 4 tys. zł
Udostępnij
Wielkopolska 112Wielkopolska 112
Font ResizerAa
Search
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Wielkopolska 112 > Z kraju > Jechał rowerem drogą ekspresową, bo… spieszył się na randkę do Warszawy. Mandaty to 4 tys. zł
Z kraju

Jechał rowerem drogą ekspresową, bo… spieszył się na randkę do Warszawy. Mandaty to 4 tys. zł

Ostatnia aktualizacja 3 sierpnia 2022 08:49
Opublikowano 3 sierpnia 2022
Udostępnij
Udostępnij

Policjanci z tomaszowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca gminy Rokiciny, który jechał  drogą ekspresową S-8 do Warszawy na rowerze. Zapomniał o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu. Na mężczyznę nałożono cztery mandaty na łączną kwotę ok. 4 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Po godz. 21:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Z jego treści wynikało, że węzłem Tomaszów Centrum na trasę ekspresowa S8 wjechał rowerzysta. Pojechał w kierunku Warszawy.

Z uwagi na poważne zagrożenie na miejsce interwencji skierowano patrole ruchu drogowego, które szybko namierzyły rowerzystę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Rokiciny, który nie zdawał sobie sprawy z popełnionego wykroczenia i zagrożenia jakie stwarzał zarówno dla siebie jaki dla innych uczestników ruchu.

- Reklama -

Było już po zmroku. Rower, którym jechał w warunkach nocnych nie był wyposażony w odpowiednie oświetlenie. Mało tego rowerzysta nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń i chciał dalej jechać do Warszawy.

Jak powiedział policjantom, ich interwencja bardzo go zdenerwował, ponieważ „spieszy się na randkę ze świeżo poznaną przez internet dziewczyną”. Mężczyzna był trzeźwy. Za popełnione wykroczenia został ukarany czterema mandatami na łączną kwotę niemal 4 tys. zł. Lekkomyślny rowerzysta dla własnego bezpieczeństwa został przekazany najbliższym członkom rodziny.

Udostępnij ten artykuł
Facebook Email Copy Link
Udostępnij
Poprzedni artykuł Dramatyczna walka o życie kierowcy ciężarówki na S3. Smutne zakończenie akcji
Następny artykuł O krok od tragedii w Kaliszu. Konar spadł na nastolatki
- Reklama -

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Zaginiona mieszkanka Chorzemina odnaleziona

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 43-letniej Agnieszki z Chorzemina. Została odnaleziona

0 min czytania
Zaginęła Agnieszka Kaczmarek z Chorzemina

Policjanci poszukują zaginionej mieszkanki Chorzemina, Agnieszki Kaczmarek lat 42. Kobieta mierzy 160…

1 min czytania

Może Ciebie zainteresować

Z kraju

Gabriel Seweryn z Królowych Życia nie żyje. Pogotowie go nie zabrało do szpitala, a… wezwało policję

Gabriel Seweryn zmarł nagle we wtorek, 28 listopada, w szpitalu w Głogowie. Wcześniej opublikował relację na żywo, w której błagał…

2 min czytania
Z kraju

Groza na pasach. Ojciec w ostatniej chwili zdążył uratować synka przed śmiercią (FILM)

Do mrożących krew w żyłach scen doszło na przejściu dla pieszych na ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie).  Rozpędzone…

0 min czytania
Z kraju

Brawo. 91-latka przechytrzyła oszustów podających się za policję (ZDJĘCIA)

Tym razem 91-latka przechytrzyła oszustów podających się za funkcjonariuszy biura śledczego. Kobieta miała być kolejną ofiarą oszustwa, ale to ona…

1 min czytania
Z kraju

BMW w płomieniach. Dwie osoby spłonęły żywcem (ZDJĘCIA)

Tragiczna informacja z Kraju. W województwie zachodnio-pomorskim był wyjątkowo makabryczny. Samochód marki BMW, którym podróżowały dwie osoby, zjechał nagle z…

1 min czytania
Wielkopolska 112

© 2025 – Wielkopolska 112, Wszelkie prawa zastrzeżone | hvln.pl

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?