Reklama Toyota

Jechał pijany ciężarówką. Zatrzymali go kierowcy. Wydmuchał 2,5 promila

Świadkowie, którzy poruszali się drogą krajową nr 10 ujęli nietrzeźwego kierującego, który poruszał się pojazdem ciężarowym z naczepą. 51-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

We wtorek, w godzinach popołudniowych po drodze krajowej nr 10 poruszał się pojazd ciężarowy z naczepą. Według relacji świadków kierujący jechał w bardzo niebezpieczny sposób. Wielokrotnie zjeżdżał do lewej lub prawej krawędzi i stwarzał ogromne zagrożenie dla pozostałych kierowców.

Jadąca tą samą trasą mieszkanka Piły postanowiła zatrzymać pojazd ciężarowy. Kobiecie pomógł mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który również poruszał się tą drogą. Wspólnymi siłami świadkowie zatrzymali podejrzany pojazd ciężarowy i powiadomili o tym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki.

Na miejscu pojawił się patrol Wydziału Ruchu Drogowego, który potwierdził przypuszczenia świadków. 51-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym z naczepą miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który odpowie za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Dzięki odważnej, ale przede wszystkim odpowiedzialnej postawie świadków niebezpieczna jazda pijanego kierowcy została skutecznie udaremniona. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy oraz zabezpieczyli pieniądze w różnych walutach na poczet przyszłej kary. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tekst:sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułDramat rodziny. W ich dom uderzył piorun. Budynek spłonął
Następny artykułWypadek. Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba ranna