Reklama Toyota

Jarosław Kaczyński w Zielonej Górze. Protesty pod planetarium. Ludzie mają dość. Policja grozi ludziom użyciem siły, „Dbajcie o wasze życie i zdrowie” (wideo)

Przeciwnicy PiS-u zebrali się pod Planetarium Wenus. Ludzie pokazują swój sprzeciw partii rządzącej, ale na spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim wejść nie mają żadnych szans. Do planetarium nikt z nich nie wejdzie. Policja grozi zebrany protestującym osobom użyciem siły.

W sobotę, 3 grudnia, od samego rana policja obstawia Planetarium Wenus. Po godz. 15:00 pojawiły się radiowozy oraz przybyło policjantów. Około godz. 16:00 pojawiła się policja uzbrojona jak na mecze podwyższonego ryzyka.

Przeciwnicy PiS-u czy zwykli mieszkańcy nie mają żadnych szans wejść do planetarium na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. To są zamknięte spotkania. Nie wejdzie nikt oprócz sprawdzonych sympatyków i działaczy PiS.

Przeciwnicy PiS i Kaczyńskiego stoją dookoła. Nie zbliża się nawet ant do wejścia planetarium. Mają ze sobą transparenty z hasłami „Kto na ceny dziś przeklina wina Jarka i Putina”, „Jarek nie pleć o dawaniu w szyję kiedy gospodarka ledwo żyje”. Ludzie „krzyczą sp…aj dziadu”. Na innych transparentach czytamy „Tu jest polska nie kaczystan”, „W Odrze ryby umierają w rządzie leszcze zasiadają, „Zajmij się kotem, nie Polską”.

Policja grozi użyciem siły. Przez megafon każe rozejść się protestującym. „Dbajcie o własne życie i zdrowie”. Przez megafon policja mówi, że zgromadzenie jest nielegalne a „policja użyje środki przymusu bezpośredniego”.

Godz. 18.29 Policja legitymuje ludzi.

Poprzedni artykułPłonie dom w Pniewach. Trwa akcja strażaków
Następny artykułOgromny pożar tartaku w Tucznie. Na miejscu działa prawie trzydzieści zastępów straży pożarnej