Reklama samochody.pl

Instruktor nauki jazdy uczył niesprawną ciężarówką. To były poważne usterki (ZDJĘCIA)

Pojazdy ciężarowe z „L” okazują się być niesprawne, chociaż od Nauki Jazdy oczekiwalibyśmy super bezpieczeństwa, bo to jej instruktorzy szykują kadry przyszłych transportowców. A wiadomo, czym skorupka…

W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu ciężarowego należącego do Nauki Jazdy inspektorzy z Poznania mocno się zdziwili. Zatrzymany do kontroli 20 sierpnia zestaw pojazdów składający się z samochodu ciężarowego i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t miał wiele usterek, z którymi nie powinien wyjechać na drogę. W samochodzie ciężarowym inspektorzy stwierdzili nieszczelność pneumatycznego układu hamulcowego potwierdzoną wskazaniami manometru, wadliwie działające oświetlenie obrysowe oraz brak tablic wyróżniających pojazd długi. Z kolei przyczepa miała nadmiernie zużyte bieżniki opon, brak oświetlenia obrysowego i nadmiernie zużyte tablice wyróżniające pojazd długi.

Inspektorzy zatrzymali w sposób elektroniczny dowody rejestracyjne samochodu ciężarowego i przyczepy, natomiast instruktora ukarali mandatem karnym w wysokości 50 zł. Dodatkowo nakazali zjazd do siedziby firmy lub serwisu w celu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości oraz zakazali prowadzenia szkoleń do czasu dokonania wszystkich napraw.

Poprzedni artykułPerfidny oszust naciągał ludzi na pożyczkach
Następny artykułMakabryczne odkrycie. W jacuzzi w ogrodzie znaleziono ciało mężczyzny. Co się stało?