Reklama samochody.pl

Horror w domu starszego małżeństwa! Młotkiem zatłukł żonę. Podejrzewał ją o zdradę

79-letni mieszkaniec Rzeszowa uważał, że jego 73-letnia żona go zdradza, postanowił ją zaatakować gdy spała w łóżku, uderzając młotkiem w jej głowę. Po ataku na kobietę zadał sobie kilka ran nożem. Małżonkowie przebywają obecnie w szpitalu. Ich życie nie jest zagrożone. Prokuratura prowadzi śledztwo.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z mieszkań na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie w którym mieszkało starsze małżeństwo.

Jak relacjonował Prokurator Krzysztof Ciechanowski, mąż posądzając żonę o zdradę, zaatakował ją śpiącą w łóżku, uderzając ją młotkiem głównie w głowę. Ciosy zadawał również po przebudzeniu małżonki oraz w trakcie jej ucieczki na klatkę schodową.

Krzyki starszej kobiety zaniepokoiły mieszkającego piętro niżej sąsiada, który udał się w kierunku mieszkania wyżej, przez uchylone drzwi ujrzał, że sąsiadka próbuję wydostać się z mieszkania, lecz jej mąż uniemożliwiał jej to trzymając drzwi wyjściowe i kontynuując atak, krzycząc do niej, że ją zabije. Dzięki reakcji sąsiada i tego, że próbował się dostać do mieszkania, napastnik zaprzestał atakować, a wtedy przestraszona kobieta uciekła do mieszkania sąsiada.

Małżonek po ucieczce żony, zamknął się w lokalu, podjął próbę samobójczą zadał sobie kilka ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

W wyniku ataku poszkodowana kobieta doznała złamania prawego łuku jarzmowego, złamania prawego nadgarstka oraz kilka ran ciętych i stłuczonej głowy.

Oboje przebywają w szpitalu, ich życie nie jest zagrożone. Obecny stan 79-letniego mężczyzny nie pozwala na wykonanie czynności procesowych z jego udziałem.

Na miejscu zabezpieczono nóż, którym Pan J. dokonał samookaleczeń oraz młotek. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków, w tym interweniującego sąsiada oraz pokrzywdzoną.

W chwili obecnej niezbędne jest uzyskanie opinii lekarskiej odnośnie uzyskanych obrażeń kobiety – od tego będzie zależeć dalszy kierunek postępowania.

 

Poprzedni artykułKoszmarna śmierć w płomieniach. 88-letnia kobieta zginęła w pożarze
Następny artykułSum gigant wyłowiony z Jeziora Sławskiego