Reklama samochody.pl

Handlował podrobioną kawą. Grożą mu za to dwa lata więzienia

Zawierciańscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który handlował podrobioną kawą. Sprzedawał ją na jednym z internetowych portali. Policjanci zabezpieczyli 1 tysiąc opakowań trefnego towaru. 34-latek usłyszał 29 zarzutów. Mężczyzna był też poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Policjanci z zawierciańskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który handlował podrobioną kawą. Mieszkaniec Zawiercia na jednym z internetowych portali sprzedażowych oferował kawę z podrobionymi znakami handlowymi.

Jak się okazało, 34-latek swoją legalną działalność gospodarczą wykorzystał w przestępczych celach od końca 2022 r. Mężczyzna został zatrzymany. Był też poszukiwany do odbycia kary więzienia za inne popełnione w przeszłości przestępstwa.

Policjanci w zajmowanych przez niego pomieszczeniach znaleźli tysiąc podrobionych opakowań kawy. Mężczyzna usłyszał 29 zarzutów.

Mężczyzna odpowie nie tylko za wprowadzenie do obrotu produktów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale także za traktowanie tego procederu, jako stałego źródła dochodu. Za to przestępstwo 34-latek może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Poprzedni artykułSkazany za znęcanie się nad rodziną i groźby maczetą ukrywał się w opuszczonym sklepie (FILM)
Następny artykułRzeźnia podczas libacji. Chwyciła nóż i dźgała nim partnera aż zabiła