Groźny wypadek pod Nowym Tomyślem. Cztery osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)

27 maja 2024 r. o godzinie 16:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku pięciu pojazdów na obwodnicy Nowego Tomyśla (droga wojewódzka 308).

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z nowotomyskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy. Trzy pojazdy znajdowały się na pasie jezdni natomiast jeden na poboczu drogi. Pojazdami łącznie podróżowało dziewięć osób, w tym dwoje dzieci, które opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Cztery osoby uskarżały się na ból głowy oraz bóle w klatce piersiowej. Pojazd ciężarowy przewoził puste skrzynki. Droga była częściowo zablokowana.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Trzecia oraz czwarta osoba poszkodowana zaopatrzona została przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze względu na ilość osób poszkodowanych na miejsce zdarzenia przybył drugi ZRM. Po przebadaniu wszystkich poszkodowanych, lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu czterech osób do szpitala w Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wielkopolskim. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni.

📸PSP Nowy Tomyśl

Poprzedni artykułPożar lasu, to duże zagrożenie. Stosujemy się do przepisów, aby nie doszło do tragedii
Następny artykułMakabryczny wypadek na torach. Osobówka zderzyła się z pociągniem. Jedna osoba zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)