Reklama Toyota

Groźny wypadek dwóch pojazdów na autostradzie A2. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

W dniu 26 czerwca 2021 roku o godz. 10:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu dwóch pojazdów na 123 km autostrady A2 w kierunku na Warszawę.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostki OSP Kuślin i Wąsowo. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący na polu poza siatką ogrodzeniową autostrady oraz samochód typu bus wraz z przyczepką leżący na dachu na poboczu autostrady. Pojazdami łącznie podróżowało 6 osób, które opuściły pojazdy przed przybyciem straży. Służby autostradowe znajdowały się już miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, opatrzenie rany głowy przy użyciu opatrunku osłonowego). Jednocześnie wstrzymano ruch na autostradzie w obu kierunkach celem zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego obecny na miejscu lekarz LPR podjął decyzję o przetransportowaniu jednej osoby do szpitala w Puszczykowie oraz dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej.

Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz ponownym wstrzymaniu ruchu podczas startu LPR.

 

 

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: asp. Krzysztof Dolecki

Poprzedni artykułPożar budynku gospodarczego w miejscowości Chmielinko. Spaliły się meble i urządzenia elektroniczne (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia na Dzikiej Ochli. Młody mężczyzna skoczył na główkę do wody. Trwa reanimacja (ZDJĘCIA)