Gigantyczny pożar. Z żywiołem walczono ponad 30 godzin (ZDJĘCIA)

Działania ratowniczo-gaśnicze zostały zakończone po ponad 30 godzinach. Straty popożarowe oszacowano na 50 000 zł. W akcji uczestniczyło 214 strażaków.

W akcji uczestniczyło łącznie 47 zastępów w sile 214 strażaków, w tym 49 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i 165 strażaków ratowników OSP.

Strażaków z powiatu rawickiego wsparło 16 zastępów spoza powiatu. Byli to strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, komendy miejskiej w Lesznie

oraz komend powiatowych w Gnieźnie, Jarocinie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim i Śremie, jak również druhowie z Dąbcza i Włoszakowic w powiecie leszczyńskim.

Podczas działań korzystano z 9 samochodów ratowniczo-gaśniczych klasy ciężkiej, 18 średnich, 3 lekkich, samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną, pojazdu z podnośnikiem hydraulicznym, 2 autocystern, samochodu wężowego, samochodu dowodzenia i łączności, nośnika i kontenera ze sprzętem ochrony układu oddechowego, a także wozów rozpoznawczo-ratowniczych i operacyjnych.

Ponadto dostępne były 3 przyczepy wężowe, 1 przyczepa pompowa oraz 2 drony.

Niestety, podczas akcji wypadkom lekkim uległo 2 druhów OSP, z których jeden doznał urazu nogi, drugi poparzeń rąk i twarzy.

Poprzedni artykułNajwyższe ostrzeżenia burzowe dla miasta i wielkopolskich powiatów
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Samochody zmiażdżone. Zginął 18-letni kierowca