Reklama samochody.pl

Gigantyczny pożar w gospodarstwie rolnym. Z żywiołem walczono blisko sześć godzi (ZDJĘCIA)

22 listopada o godzinie 21:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Karolew Stary w podkaliskiej Gminie Koźminek.

Na miejsce skierowano łącznie 19 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarne w tym: pluton gaśniczy „Kalisz”, samochód cysternę z JRG 1 Kalisz, samochód ze sprzętem ochrony układu oddechowego z JRG Ostrów Wielkopolski oraz Samochód Dowodzenia i Łączności z KM PSP Kalisz. Na miejsce zdarzenia udałą się również Grupa Operacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu pod dowództwem Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damiana Knopa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest cały kompleks budynków o powierzchni ok. 2500 metrów kwadratowych (kurnik oraz przylegający budynek gospodarczy w kształcie litery „L”). Budynek kurnika był przygotowany do rozpoczęcia hodowli indyków. Właściciel przekazał informację, że wewnątrz budynków nie ma żadnych zwierząt oraz osób poszkodowanych.

Po zatrzymaniu rozprzestrzeniania się pożaru, przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji dachowej na budynku gospodarczym w obrębie komina kotłowni, w celu dogaszenia palącej się konstrukcji oraz oddymieniu poddasza. Nadpaloną drewnianą konstrukcję dachu pokryto pianą ciężką. Pomieszczenia objęte pożarem oddymiono oraz sprawdzono kamerami termowizyjnymi – nie stwierdzono zagrożenia. Działania trwały blisko sześć godzin.

Poprzedni artykułPrawkiem nacieszył się ledwie miesiąc..18-latek zebrał 30 punktów karnych
Następny artykułSzaleniec bez powodu skopał kobietę na chodniku. Brutalny atak nagrały kamery monitoringu (FILM)