Reklama e-mundur.pl

Festyn strażacki w Kargowej (ZDJĘCIA)

W sobotę, 3 października w Kargowej (woj.Lubuskie) odbył się festyn strażacki wraz z poświęceniem nowo wybudowanego garażu. 

Łączny koszt wybudowania nowego garaży, w którym pomieścić się mogą dwa wozy wyniósł 464329,23. Jak informuje naczelnik OSP Kargowa – Jest to całkowity koszt wybudowania budynku, projektu, przyłączy i tak dalej. To co jest w środku budynku np. Kraty zabezpieczające i szafki to już jest można powiedzieć dar od Naszych mieszkańców za rozprowadzenie kalendarzy strażackich i wszystkie te pieniądze zostały zainwestowane w nowe boksy na Nasze ubrania. 

Podczas trwania festyny przeprowadzono również pokaż Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z OSP Jarogniewice.

  • Łącznie z wyszkoleniem ratowników do obsługi drona jest to koszt około 120 tysięcy złotych. Dron, którym dysponują strażacy z OSP Jarogniewice posiada dwie kamery wizyjne oraz jedną kamerę termowizyjną. W ostatnim czasie strażacy pozyskali  specjalną aplikacje do poszukiwań. Została ona zakupiona na uczelni Wrocławskiej. Na tą chwilę jesteśmy jedyną jednostka w Polsce, która posiada taką aplikację – mówi prezes OSP Jarogniewice. 
  • Kolejną rzeczą, która posiadamy są psy ratownicze. Są to dwa psy ratownicze specjalności terenowej. Kolejne psy szkolimy, mamy ich łącznie czternaście, one również będą przystępować do egzaminów. Jednostka Nasza łącznie liczy jeszcze dwadzieścia siedem osób. Do działań związanych z poszukiwaniami zdeklarowało się piętnaście osób, są one w ciągłej gotowości, by wyjechać na poszukiwania, jeżeli zajdzie taka potrzeba.  – dodaje prezes.