Reklama samochody.pl

Ewakuacja dwunastu dzieci z Domu Dziecka w Wolsztynie. W akcji pieć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA, WIDEO)

We wtorek 9 marca, o godzinie 20:42 Wolsztyńskie służby zostały zaalarmowane do zdarzenia w Domu Dziecka w Wolsztynie. Co się wydarzyło? 

Według informacji przekazanych w Domu Dziecka w miejscowości Wolsztyn na ulicy Marcinkowskiego załączyła się czujka oraz, że czuć dym na poddaszu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie oraz po jednym zastępie strażaków ochotników z Kębłowa, Obry oraz Świętna. Na miejscu pracowali również policjanci z Wolsztyna.

Do działań strażaków należało przeszukanie wszystkich pomieszczeń za pomocą sprzętu wykrywczego czyki miernik wielogazowy, kamera termowizyjna. Od strychu aż po wszystkie pomieszczenia w piwnicy, nie wyktyro żadnych oznak pożaru. 12 dzieci zostało ewakuowane jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Zostały one przetransportowane na policję. Na miejsce przybyła również Pani Dyrektor Domu Dziecka i zalecono jej wykonanie przeglądu czujek oraz monitorowanie wszystkich pomieszczeń. – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie asp Waldemar Wielgosz

Poprzedni artykułPoważny wypadek w Sączkowie. Trwa walka o życie kierowcy
Następny artykułMakabryczny wypadek. Wóz strażacki zderzył się z busem. Oba pojazdy dachowały. Strażak w ciężkim stanie (ZDJĘCIA)