Reklama Toyota

Eksplodowała butla z gazem. Trzy osoby ranne. W akcji dwa śmigłowce LPR (ZDJĘCIA)

Trzy osoby zostały poparzone w wyniku wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym. W akcji dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dramat rozegrał się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 12:06. Wówczas to wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, które brzmiało bardzo groźnie ponieważ w jednym z domów jednorodzinnych doszło do wybuchu butli z gazem. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, ochotników z Obry i Świętna (łącznie sześć zastępów straży), policję, zespoły ratownictwa medycznego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jeszcze przed przybyciem służb na miejsce świadkowie ruszyli na pomoc, ponieważ w chwili ekspolzji w domu znajdowały się trzy osoby. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy natychmiast ruszyli na pomoc ewakuacji osób z zawalonego domu.

Ewakuowane trzy osoby z częściowo zawalonego domu natychmiast trafili pod opiekę strażaków i pogotowia ratunkowego.

Jeden z mężczyzn drogą lotniczą trafił do szpitala. Natomiast kobieta i drugi z mężczyzn do szpitala trafili drogą lądowa. Wszystkie trzy osoby mają głównie rany oparzeniowe.

Przyczynę wybuchu ustala Policja wraz z biegłym. Straty materialne przyjęte jako przybliżona wartość 200 tyś. Dom jednorodzinny informuje portal wlkp112.pl Damian Glapiak, z wolsztyńskiej straży pożarnej 

Na tą chwilę jeszcze nie wiadomo co było dokładną przyczyną wybuchu. Jeszcze trwa postępowanie w tej sprawie informuje portal wlkp112.pl Artur Lorenz, z wolsztyńskiej policji 

Nie mamy również informacji jaki jest stan zdrowia rannych osób dodaje Lorenz

📷OSP Świętno

Poprzedni artykuł16-latek w BMW pędził 180 km/h. Wiózł pasażerkę (FILM)
Następny artykułWyciek gazu w domu jednorodzinnym. Trwa akcja służb