Reklama Toyota

Dwóch nieletnich agresorów zatrzymanych. Grozili innym nożem

12 i 13 latek – przy pomocy noża próbowali zastraszać innych nastolatków i wyłudzić od nich pieniądze. 

Policja zatrzymała dwóch nieletnich, którzy w sposób agresywny zaczepiali przechodniów. Przy pomocy noża próbowali zastraszać innych nastolatków i wyłudzić od nich pieniądze. Sprawcy w wieku 12 i 13 lat zostali ustaleni dzięki współpracy z monitoringiem miejskim. Starszy z nich decyzją sądu trafił do zamkniętego ośrodka.

Do tych zdarzeń doszło w centrum Lublina. Z uzyskanych informacji wynikało, iż dwaj nastolatkowie w sposób agresywny zaczepiają przechodniów przy Alei Tysiąclecia w Lublinie i domagają się od nich pieniędzy. Ponadto do komendy miejskiej z rodzicami zgłosili się dwaj nieletni w wieku 15 i 16 lat. Obaj oświadczyli, że zostali zaczepieni przez agresorów, którzy grozili im nożem. W jednym przypadku sprawcy, zastraszając nastolatka, wyłudzili pieniądze.

Kryminalni od razu zajęli się sprawą i szybko ustalili wizerunki agresywnych nastolatków. Następnie współpracując z monitoringiem miejskim, w poniedziałek zatrzymali nieletnich. 13-latek został przesłuchany i odpowie jako sprawca czynu karalnego za rozbój oraz usiłowanie rozboju. Decyzją sądu rodzinnego trafi do zamkniętego ośrodka. Z kolei drugi z agresorów z uwagi na wiek został przekazany rodzicom. Pozostanie w zainteresowaniu sądu dla nieletnich.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek na autostradzie A2. Jedna osoba nie żyje
Następny artykułDzisiejszej nocy śpimy dłużej. Zmieniany czas na zimowy